Atrakcje turystyczne Ustronia Morskiego

Osoby, które choć raz przebywały w Ustroniu Morskim wiedzą, jak piękna jest to miejscowość. Kryje się tu wiele ciekawych miejsc, które z pewnością trzeba zwiedzić. Pełna atrakcji turystycznych miejscowość położona jest w północno – zachodniej części kraju. Jest to wieś należąca do województwa zachodniopomorskiego [informacje]. W latach 1950 – 1998 leżała w województwie koszalińskim. Ustronie Morskie zlokalizowane jest w powiecie kołobrzeskim oraz gminie Ustronie Morskie. Stanowi siedzibę tej gminy. Miejscowość położona jest na Wybrzeżu Słowińskim. Usytuowana jest nad Zatoką Pomorską. Znajduje się między Kołobrzegiem oraz Koszalinem.

Ustronie Morskie stanowi wspaniały ośrodek turystyczny. Zarówno duże grupy wycieczek, jak i pojedyncze osoby mogą wynająć tu noclegi. W Ustroniu Morskim nie brakuje miejsc na sen. Dobrze rozwinięta baza noclegowa (Ustronie Morskie – noclegi spis), która spełnia wszelkie wymogi, jest dodatkową zaletą wsi. Ponadto atrakcyjne położenie miejscowości sprawia, że turyści chętnie wybierają się tu w czasie wakacji. Piękna, nadmorska wioska jest znakomitym miejscem na wymarzony wypoczynek. W Ustroniu Morskim znajduje się letnie kąpielisko, to ponad dwa tysiące metrów linii brzegowej. W roku 2012  wspomniane kąpielisko spełniało podstawowe wymogi dotyczące jakości wody. Niejednokrotnie zostało wyróżnione Błękitną Flagą. Błękitna Flaga to program, którego celem jest promocja ochrony środowiska. Zachęca zarządców wody do utrzymania kąpielisk w odpowiednim stanie. W przypadku spełnienia założeń programu ośrodki mają prawo do korzystania ze znaku błękitnej flagi.

Przebywając w Ustroniu Morskim, koniecznie trzeba wybrać się na spacer po molo, w ustroniu Morskim znajdziemy aż dwa. Obiekty mają długość około 100 m. Tuż koło przystani rybackiej znajduje się molo, na którym mieści się restauracja. Można w ten sposób wypocząć oraz zjeść dobry obiad. Warto także wybrać się na plażę. Jest ona szeroka i piaszczysta. Wyróżnia ją piękny klif. Plaża jest strzeżona przez odpowiednio wykwalifikowane do tego osoby. Są oni wyposażeni w specjalny sprzęt ratowniczy.
W nadmorskiej miejscowości obecna jest również przystań rybacka. Dzięki temu można kupić świeżą rybkę, prosto od miejscowych rybaków. Miejsce przystosowane jest dla niewielkich jednostek pływających. Przystań rybacka posiada wyciąg linowy. Rano kutry spuszczane są na wodę. Wieczorem wyciąga się je na plażę. Warto wybrać się chociaż raz do tej przystani i przypatrzyć się, jak dokładnie wygląda praca rybaków.

Dodaj komentarz