Chłopy na mapie podróży

Chłopy to mała nadmorska wieś letniskowa, która zasłynęła ze spokojnej atmosfery i zabytkowego charakteru. Położona w województwie zachodniopomorskim, w gminie Mielno, każdego roku odwiedzana jest przez setki turystów. Ci do dyspozycji mają komfort, jaki zapewnia tutejsza baza noclegowa [meteor]. Położona jest na głównych ulicach w taki sposób, aby szybko i prosto móc się dostać na lokalne kąpielisko. Noclegi w Chłopach to oferta kilku ośrodków wczasowych i kwater prywatnych.

Chłopy pozwalają wypocząć w prawdziwie przyjaznych ku temu warunkach. Kameralna atmosfera zapewnia niebywały wypoczynek i świetnie nadaje się na romantyczne wyjazdy. Największym atutem osady jest lokalna plaża. Szeroka, czysta i piaszczysta oferuje prywatność, której nie zaznamy w innych miejscach przez tłumy turystów. Tu ich nie uświadczymy. Chłopy są małe, a przez to i oferta turystyczna zwłaszcza w kontekście kwater pozwala na przyjęcie niewielu gości. Na plaży znajdziemy wypożyczalnie sprzętu i przystań rybacką, które determinują rozrywkę w kurorcie. Możliwe jest więc uprawianie sportów wodnych, wśród których szczególnie polecane są SUPy – nowa forma kajaków na morskiej bryzie, sprawdza się doskonale.

Dla bardziej wymagających wczasowiczów polecane są rejsy po okolicy, również takie, w których możemy złowić rybę. Umożliwiają to kutry rybackie cumujące na plaży. To bardzo wyjątkowy widok, który także jest miłym wspomnieniem. Nie zapominajmy o szlakach turystycznych, które oplatają osadę. Możemy nimi dotrzeć do pobliskich miejscowości, które także zapewnią nam morze atrakcji. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość zapoznania się z tutejszą fauną i florą. Ta jest typowo bałtycka, choć potrafi także zaskoczyć. Warto wspomnieć, że w Chłopach przebiega 16 południk [wikipedia], oznaczony kamiennym pomnikiem. To miejsce umowne, które jednak dostarczy nam ciekawych informacji i emocji. Nie zapominajmy o zabytkach, które w tym kurorcie są niezwykle istotne. Oryginalna XIX-wieczna zabudowa sprawia, że poniekąd cofamy się w czasie. Dzięki niej Chłopy zostały wpisane do rejestru zabytków w całości. Chałupy rybackie sprzed wieków są niezwykle urodziwe i warto zapoznać się z ich architekturą.
Chłopy pozwalają cieszyć się spokojnymi wakacjami w pięknym miejscu. Wyjazd w te rejony to wspaniały pomysł dla każdego turysty.

Dodaj komentarz