Co warto zobaczyć w Mrągowie?

Spośród większości europejskich krajów Polska wyróżnia się znaczną liczbą jezior. Jest to bardzo charakterystyczne dla naszego państwa z racji tego, że nie są one bardzo duże, ale za to dość głębokie. Najwięcej ich leży na północy kraju. Pojezierze Mazurskie – w samym sercu tej geograficznej krainy leży piękne miasto Mrągowo. Pewnie większości z nas kojarzy je z Piknikiem Country. Co roku festiwal ten przyciąga do miasta kilkadziesiąt tysięcy fanów i turystów z całej polski i z zagranicy. Niektórzy przyjeżdżają tylko posłuchać muzyki, a inni łączą przyjazd z wypoczynkiem i zostają tutaj na dłużej.

Baza noclegowa jest bardzo dobrze przygotowana i oferuje mnóstwo noclegów o zróżnicowanym standardzie (noclegi Mrągowo »). Do wyboru mamy hotele, apartamenty, kwatery prywatne, pokoje gościnne i domki letniskowe. Również zaplecze gastronomiczne oferuje gościom pełne i urozmaicone wyżywienie. Mrągowo jak większość aglomeracji, może pochwalić się uroczym Starym Miastem. Jest ono otoczone czystymi wodami jeziora Czos. W centrum miasta znajduje się plac Michała Kajki, dawniej nazywany Dużym Rynkiem. Najważniejsze zabytki to oczywiście ratusz miejski, stare kamienice, cerkiew prawosławna, Kościół ewangelicko–augsburski, warownia i wiele innych. Na turystów czeka tutaj naprawdę wiele niespodzianek. Już w samym mieście przy przeprawie promowej swój początek ma żółty, pieszy szlak turystyczny. Wychodząc z gwarnego, tętniącego życiem centrum wkraczamy w magiczny teren, którym docieramy do malowniczego Jeziora Czos. Mazurskie jeziora stwarzają bardzo dobre warunki do kąpieli i rekreacji. Popularne wśród turystów jest żeglarstwo i kajakarstwo, a nawet wędkarstwo. Przez najbardziej malowniczą rzekę Mazur–Krutynię prowadzi wspaniały szlak kajakowy. Musimy jednak wiedzieć, że poza terenami górskimi Pojezierze Mazurskie jest najchłodniejsza częścią kraju i lato trwa tutaj znacznie krócej.

Pojezierza słyną z bogactwa licznych gatunków ptaków. Wśród nich spotyka się rzadko występujące kormorany, dzikie łabędzie, czarne bociany, a także orły. Podczas wędrówek możemy spotkać lisa, zająca, wiewiórki, sarny, lisy czy jelenie. Odpoczynek w krainie polskich jezior to niewątpliwie bardzo dobry wybór. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – ciszę i spokój na szlaku albo gwar i rozrywki w mieście.

Dodaj komentarz