Jak spędzić czas w Kartuzach?

Kartuzy są miejscem, które może zaoferować wiele ludziom je odwiedzającym. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – zarówno fan zabytków i architektury, ktoś kto interesuje się kulturą i folklorem kaszubskim, jak i zwykły turysta chcący spędzić wakacje w ciekawym miejscu, nie będącym tak popularnym jak Kołobrzeg czy Trójmiasto. Zanim przejdziemy do zwiedzania, warto zadbać o schronienie. Baza noclegowa obejmuje kilka hoteli i hosteli, także pole namiotowe, dzięki czemu bez problemu znajdziemy coś dla siebie. Jeśli chodzi o noclegi to Kartuzy stoją na wysokości zadania zarówno pod względem cenowym, jak i standardu.

W miejscowości jest kilka ważnych miejsc, do których warto wejść i je obejrzeć. Należy do nich Kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (z gotyckim ołtarzem, pochodzącym z 1444 roku oraz refektarzem przerobionym na galerię sztuki współczesnej), muzeum kaszubskie czy neogotycki kościół św. Kazimierza. Każde z tych miejsc warte jest poświęcenia chociażby kilku minut, których na pewno nie pożałujemy. Warto wykorzystać także urokliwe usytuowanie samej miejscowości. Oblewające Kartuzy jeziora: Karczemne, Klasztorne Duże, Klasztorne Małe i Mielenko zachęcają do spacerów, zarówno samotnych, jak i w towarzystwie ukochanej osoby bądź rodziny. Szczególnie to pierwsze jezioro zasługuje na uwagę, gdyż prowadzi wzdłuż niego promenada, którą idąc można natrafić na Pomnik Rybaka czy Ławeczkę Asesora. Zachęcający jest też fakt, że cała trasa jest oświetlona, urządzono tu także siłownię razem ze sprzętem dla najmłodszych. Jednak nawet sam spacer bez celu wydaje się być bardzo kuszącą propozycją, skłaniającą do zadumy i chłonięcia klimatu Kaszub. Nie brakuje także atrakcji dla tych, którzy chcą spędzać czas aktywnie.

Niedaleko samych Kartuz istnieje Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze. Nie tylko zapewnia możliwość uprawiania sportu, ale także organizowane są tutaj plenerowe imprezy czy koncerty. To właśnie tutaj odbywa się jeden z największych eventów na Pomorzu, zwany Truskawkobraniem. Można wziąć także udział w regatach, które przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Kartuzy są pięknym miastem, czekającym na odkrycie. Oferują zwiedzającym je turystom masę atrakcji, a przy tym dobrą bazę noclegową. Warto rozważyć przyjazd tutaj zamiast jakiejś popularnej miejscowości. Na pewno tego nie pożałujemy.

Dodaj komentarz