Jastarnia – dogodne miejsce na wakacje

Szukasz dobrego miejsca na wakacje z rodziną? Lubisz jeździć nad morze, słuchać szumu fal, odpoczywać na plażach, a jednocześnie zwiedzić ciekawe zabytki oraz kila dni przeznaczyć na aktywny wypoczynek? Wypróbuj zatem Jastarnię.

Jastarnia jest to miasto położone na Mierzei Helskiej. Co czyni ją idealnym miejscem na letni wypoczynek? Przede wszystkim warto zaznaczyć na wstępie, że Jastarnia zaprasza i oferuje świetnie rozwiniętą bazę noclegową. Bez żadnego problemu znajdziemy zarówno tańsze noclegi w willach czy pensjonatach, jak i droższe i bardziej luksusowe w ośrodkach spa czy też hotelach. Warto jednak dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem, bowiem Jastarnia to popularne i chętnie odwiedzane przez turystów miejsce. Jednak jeśli nie zdążymy dokonać rezerwacji albo nasz wyjazd będzie całkowicie spontaniczny, nie mamy się czym martwić – nocleg na pewno się znajdzie.

Następnie warto dodać, że Jastarnię wyróżniają piękne, piaszczyste plaże – jedne z najpiękniejszych na całym Bałtyku. Dzięki specyficznemu położeniu Jastarni, a w szczególności z powodu wiatrów, piasek jest tu szczególnie miękki i czysty. Ponadto na plażę idziemy przez piękne lasy sosnowe, porastające wydmy. Dodatkowym atutem Jastarni jest obecność tutaj aż sześciu kąpielisk. Warto także dodać, że Jastarnia charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem, niezwykle korzystnym dla zdrowia. Wszystko brzmi pięknie, lecz niektórzy chcą posmakować w wakacje czegoś więcej niż zwykły odpoczynek na plaży. Dla takich osób powstały specjalne szkółki windsurfingowe. Istnieje również możliwość odbycia rejsu katamaranem – szczególną popularnością cieszą się rejsy o zachodzie słońca. Co więcej, organizowane są tutaj przeróżne kursy żeglarskie, motorowodne, wspólne wyjścia na ryby i wiele innych.

Miłośników aktywnego wypoczynku z kolei na pewno ucieszy Ścieżka Przyrodnicza Torfowe Kłyle, którą można pokonać rowerem. W pobliżu dostępne są również ścieżki przyrodnicze w Juracie oraz w Kuźnicy. Nie można również zapominać, że Półwysep Helski to prawdziwy raj dla ptaków – a także dla ornitologów oraz tych, którzy kochają je obserwować.

Co więcej, będąc w Jastarni spotkamy się również z historią – nie tylko tą dawną, lecz również tą bliższą. Przede wszystkim mamy możliwość zobaczenia oryginalnych, dawnych narzędzi do połowu ryb w Chacie Rybackiej oraz Muzeum Rybackim. Ponadto warto zobaczyć szereg domów w stylu modernistycznym, które znajdują się w Jastarni. Oprócz tego warto zobaczyć latarnię morską w Helu oraz zwiedzić zabytki Szlaku Historii Militarnej. Jak zatem widać – Jastarnia to szczególne miejsce. Warto tu przyjechać na letni wypoczynek i przeżyć wspaniałą przygodę w życiu.

1 thought on “Jastarnia – dogodne miejsce na wakacje

Dodaj komentarz