Rodzinne wakacje? Kierunek Ustka

Pełna różnego rodzaju atrakcji Ustka, to świetne miejsce na rodzinne wczasy. Ta nadmorska miejscowość oferuje wiele możliwości spędzenia czasu, a także miejsc i obiektów, które warto odwiedzić. Oddalone o 18 km od Słupska miasteczko leży pomiędzy Rowami i Jarosławcem na wybrzeżu. Jest lubiane ze względu na płaską i szeroką piaszczystą plażę. Znajduje się tutaj także jedna z najpiękniejszych polskich latarni morskich, wybudowana z czerwonej cegły w stylu neogotyckim, dostępna do zwiedzania w sezonie turystycznym. Przespacerować się warto również po uliczkach centrum Ustki, gdzie zobaczyć można ciekawą architekturę z przełomu XIX i XX wieku oraz w okolicach portu. Nie mniejszą atrakcją są bunkry, które zwiedzać można po wcześniejszym umówieniu, a gdzie odbywają się także pikniki militarne i żywe lekcje historii prowadzone przez pasjonatów, którzy postanowili ożywić te historyczne obiekty. Najmłodszym przypaść do gustu mogą również niewielkie, ale ciekawe muzea – Muzeum Chleba czy Muzeum Minerałów, w którym oprócz kamieni, kryształów i skamielin zobaczyć można też kości dinozaura. Z kolei Muzeum Ziemi Usteckiej przybliża historię miejscowości i portu.

Wybierając się na plażę trafimy na spacerową promenadę, przy której koncentruje się w lecie życie miasteczka – to tutaj mieści się większość smażalni, restauracji, kawiarni oraz sklepów z pamiątkami, rozciąga się też widok na plażę i morze. Możemy odszukać wszystkie znajdujące się w miejscowości pomniki: Ławeczkę Ireny Kwiatkowskiej, Pomnik Syrenki, Pomnik Rybaka Mistrala, Umierającego Wojownika, Fryderyka Chopina, Świętego Jana Nepomucena i Pomnik „Ludziom Morza”. Zarówno przy plaży jak i w centrum Ustki czy też przy poszczególnych pensjonatach, hotelach, ośrodkach i gospodarstwach znaleźć możemy atrakcje dla najmłodszych, place zabaw, obiekty sportowe, w miasteczku działa również park linowy i kino 7D. Warto wybrać się w rejs po morzu czy to współczesnym statkiem wycieczkowym, czy stylizowanym na dawny galeon.

Jeżeli mamy taką możliwość, dodatkowo wzbogacić pobyt możemy odwiedzając sąsiednie miejscowości czy też pobliski Słowiński Park Narodowy z jego słynnymi wydmami. Możemy też w okolicy skorzystać z lekcji jazdy konnej i wypożyczalni rowerów. Jeżeli chodzi o noclegi, Ustka dysponuje bazą rozbudowaną i bardzo zróżnicowaną. Znajdziemy zarówno hotele, pensjonaty i gospodarstwa z wyżywieniem, ośrodki wczasowe, pokoje, apartamenty. Baza noclegowa jest spora, ale i turystów w sezonie wielu, warto więc zadbać o wcześniejszą rezerwację.

Dodaj komentarz