Skałki w Lądku-Zdroju

Kotlina Kłodzka to raj dla tych, którzy chcą korzystać z gór w sposób, do którego zostały stworzone, czyli wspinaczka i spacerowanie. To właśnie tutaj znajdują się szlaki oraz szczyty, które są dostępne nawet dla niewtajemniczonych turystów górskich. Piękne krajobrazy oraz wyjątkowo łagodne podejścia są idealnym miejscem do tego, by rozerwać się, odpocząć oraz poznać historię tego wyjątkowego miejsca.

Skałki

Lądek-Zdrój ze swoją szeroką ofertą noclegową (meteor-turystyka.pl/noclegi,ladek-zdroj,0.html), która zapewnia kwatery nie tylko dla kuracjuszy ale także dla turystów, jest idealnym miejscem do tego, by zatrzymać się tutaj w celu wykorzystania okolicznych uroków przyrody. Znajdujące się w rejonie, wznoszącego na wysokość 766 m.n.p.m. Trojaka Lądeckie Skałki to idealne miejsce dla wspinaczy oraz osób lubiących spacery. Położone w malowniczych lasach niewysokie głazy, posiadają strome ściany, które w idealny sposób oddają wszystko to czego oczekują wspinacze.

Szczyt Trojaka (encyklopedia Wikipedii) to wyjątkowo szeroko rozłożone wzniesienie. Jest on zbudowany z gnejsów. Co więcej na jednych z nich został umiejscowiony punkt widokowy. Najlepszą drogą na szczyt jest szlak niebieski, który prowadzi wprost z Lądka-Zdroju. Początkiem trasy jest parking znajdujący się przy OW Trojan. Cała droga nie powinna zając więcej niż 50 minut. Kierując się tym torem dalej, natrafia się na ruiny, pochodzącego z wieku XII zamku Karpień. Przy tej warowni znajdował się dawny szlak kupiecki – Solna Droga.

Skałki Lądeckie zostały podzielone na dwie osobne grupy skalne: – okolice Trojaka oraz Sztole skały – są one położone w otoczeniu pięknych, nietkniętych lasów. Znajdują się tutaj stosunkowo niewysokie ale posiadają odpowiednie, urwiste ściany, które doskonale sprawdzają się, jako ściany wspinaczkowe. Poczynione tutaj inwestycje, w tym drogi, punkty asekuracyjne powodują, że jest to najlepsze miejsce do uprawiania tego emocjonującego sportu. Znajdują się w wyjątkowo interesującym turystycznie rejonie. Już w wieku XIX Lądek-Zdrój był znany nie tylko na terenach obecnej Polski ale także całej Europy. Znajdował on uznanie w oczach odwiedzających go kuracjuszy, dzięki plątaninie dróg leśnych. W dawnych czasach Skałki były udostępniane jako punkty widokowe, co dodatkowo podnosiło ich atrakcyjność. Obecnie najlepszym miejscem do podziwiania panoramy okolic jest wzgórze Trojan.

Dodaj komentarz