Urlop nad Bałtykiem: Dźwirzyno

Co roku nad Bałtykiem pojawia się duża ilość turystów, która chce wypocząć nad morzem zażywając kąpieli, ale także wykorzystując wolny czas na zwiedzanie i korzystanie z licznych atrakcji czekających właśnie na wczasowiczów. Jednym z miejsc, do których warto zawitać, chcąc wypocząć na polskim wybrzeżu, jest leżące około 12 km od Kołobrzegu Dźwirzyno.

Ta malownicza miejscowość jest usytuowana pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem Resko Przymorskie, co sprawia, że nikt, kto lubi wodne atrakcje, nie będzie się nudził. Plaża w Dźwirzynie należy do najbardziej atrakcyjnych na całym polskim wybrzeżu. Jest ona pokryta złocistym, ciepłym piaskiem, jednak dodatkowo jest bardzo szeroka, dzięki czemu znalezienie dogodnego miejsca nie stanowi problemu. Poza plażą najbardziej obleganym miejscem jest jezioro Resko Przymorskie – można tam między innymi łowić ryby, zacząć pływać na desce windsurfingowej lub rowerkiem wodnym czy łódką (przy jeziorze znajdują się wypożyczalnie wspomnianego sprzętu).

Oczywiście Dźwirzyno nie jest miejscem, w którym znajdują się atrakcje wyłącznie dla amatorów wodnych sportów. W miejscowości powstała między innymi ścieżka zdrowia, która ciągnie się przez około 1,5 kilometra – na trasie pojawia się kilkanaście punktów z przyrządami do ćwiczeń, pozwalającymi na wyrzeźbienie różnych partii ciała. Przebiegają tu także szalki turystyczne – piesze oraz rowerowe, zatem każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Spędzając urlop w Dźwirzynie, warto wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Kołobrzegu. Odwiedzając to miasto, warto między innymi zobaczyć Pomnik Rybaka, Bazylikę Najświętszej Maryi Panny oraz Ratusz. Znajduje się tu także molo oraz latarnia morska, która powstała w 1945 roku i ma 26 m wysokości – warto ją zwiedzić po to, by móc podziwiać panoramę miasta ze szczytu wieży. Wycieczka do Kołobrzegu będzie obfitowała w różne atrakcje. 

Dźwirzyno jest miejscowością, która zyskuje dużą popularność wśród osób, które lubią spędzać wakacje nad morzem. Między innymi dlatego ilość miejsc, w których można wynająć pokoje [więcej tu: noclegi Dźwirzyno – spis], regularnie się powiększa. Obecnie wczasowicze mogą zatrzymać się w pokojach o różnym standardzie, między innymi w domkach letniskowych, ośrodkach wczasowych, pensjonatach czy willach. Podczas poszukiwania kwatery można skorzystać z linku noclegi Dźwirzyno.

Dodaj komentarz