Ważne atrakcje w Kątach Rybackich

Wiele osób każdego roku ma dylemat, gdzie wyjechać na wakacje. Polska jest pięknym krajem, dlatego też możliwości jest wiele, jednakże warto wziąć pod uwagę Wybrzeże. Nie tak dawno pojawił się na naszym blogu wpis dotyczący Chłopów (Chłopy – sprawdź szczegóły), dzisiaj zabierzemy Was do innej ciekawej miejscowości. Miejscem, które przyciąga wiele osób są Kąty Rybackie, czyli nieduża miejscowość położona na Mierzei Wiślanej. Położenie geograficzne sprawia, że tu na nudę z pewnością nie będą narzekać amatorzy wodnych atrakcji rożnego rodzaju.

Nikogo chyba nie trzeba długo przekonywać, że w przypadku każdej nadmorskiej miejscowości największą atrakcją jest plaża. W Kątach Rybackich można opalać się na plaży, która jest nie tylko piaszczysta, lecz także bardzo szeroka, przez co nie ma problemu ze znalezieniem miejsca w oddali od innych turystów. Dla wielu osób istotne na pewno okaże się także to, że kąpielisko wytyczone tuż przy plaży w czasie wakacji jest strzeżone. W tym miejscu można korzystać z atrakcji takich jak wodne banany, możliwe jest również wypłynięcie na morze motorówką. Warto pamiętać, że w Kątach Rybackich wodne atrakcje czekają na turystów także na Zalewie Wiślanym. To miejsce, które upodobali sobie żeglarze, chętnie wybierają się tam także osoby lubiące wędkować, choć aby mieć możliwość łowienia ryb w tym zbiorniku wodnym, należy zawczasu wykupić stosowne upoważnienie. Po Zalewie Wiślanym regularnie pływają także statki wycieczkowe, w rejs chętnie wybierają się wypoczywające w letnisku osoby. Spędzając choćby kilka dni w Kątach Rybackich należy wybrać się na spacer po miejscowości. Poza malowniczymi krajobrazami (na terenie Kątków znajduje się rezerwat kormoranów), warto zwrócić uwagę na kościół św. Marka Ewangelisty (św. Marek Ewangelista – sprawdź szczegóły), który przykuwa uwagę głównie swoją bardzo nietypową, lecz pasującą do reszty otoczenia bryłą. Dobrym pomysłem może okazać się także zwiedzenie Muzeum Zalewu Wiślanego. Jest wyjątkowe, ponieważ można w nim zobaczyć, z jakich obiektów korzystali kiedyś rybacy – ważną część wystawy stanowią łodzie rybackie, które były wykorzystywane jeszcze w połowie XX wieku.

Miejscowość ta cały czas zyskuje uznanie coraz większej liczby turystów. Oczywiście jest to spowodowane wieloma kwestiami – atrakcyjnym położeniem, możliwością aktywnego spędzenia czasu, ale również faktem, że baza noclegowa ( Kąty Rybackie – sprawdź szczegóły) jest bardzo atrakcyjna i zróżnicowana. Ofert miejscowych pensjonatów, ośrodków wczasowych i domów prywatnych można poszukiwać od zaraz.

1 thought on “Ważne atrakcje w Kątach Rybackich

  1. Pomysły, które proponujecie są bardzo fajne, z chęcią czytam wszystkie wpisy! 😉

Dodaj komentarz